Pokud jde o zachování dědictví a udržení kultury naživu, jedním z nejvýraznějších příkladů je tradiční indická/hinduistická svatba. Na rozdíl od západních svatebních tradic, které se obvykle konají během jednoho dne, se tradiční indické svatby konají přes 3 dny a jsou plné spousty oslav a tradičních obřadů.
Pusťme se do toho!
Plánování Je Pro Úspěšné Indické Svatby Zásadní
Samozřejmě, jeden z prvních kroků k úspěšnému a tradičnímu indickému svatebnímu obřadu přichází s vynikajícím plánováním. Naplánovat indickou svatbu dá hodně práce. Především proto, že zahrnuje tolik tradičních obřadů a koná se v průběhu několika dní před „velkým dnem“.
Probíhá více než 40 druhů rituálů, a pokud každý není pečlivě naplánován, může být pro zúčastněné docela zdrcující.
Klíčovým rysem v tradicích indické svatby je to, jak blízko jsou rodiny. To znamená, že pokud jde o pozvání na svatbu, tato pozvání jsou pouze pro členy rodiny a velmi blízké přátele.
Indické kulturní přesvědčení je, že oslavy sbližují přátele a rodiny, zvláště tohoto druhu. Nenechte se tím ale zmást, protože to může mít za následek, že když se obě rodiny sejdou, může to mít za následek až 500 svatebčanů.
Obřady Pithi
Tento rituál se vyslovuje jako „ pi-thee “ (odděleně) pro nastávající nevěstu a nastávajícího ženicha v jejich domovech. Pithi se cvičí přinášející štěstí. Takto se to dělá:
Kurkuma, růžová voda a mouka se spojí a vytvoří pastu. To se nazývá pithi a pak se aplikuje na jejich kůži.
Zásnubní Obřad
V rámci indické kultury je proces zasnoubení páru poměrně zdlouhavý. Zasnoubení páru je symbolem dohody mezi oběma rodinami.
Datum svatby je stanoveno během procesu zasnoubení. Poté, co je stanoveno datum, začínají přibližně 15 dní před svatbou svatební rituály, nazývané také „Barni Band-hwana“. Tento rituál zahrnuje svazování rukou nevěsty a ženicha, když jim rodiče posílají požehnání a zároveň žádají o bezpečný svatební den.
Svatební Šaty
Na rozdíl od západních tradic, kdy nevěsta nosí bílou, je zvykem, že nevěsta nosí na svatbu červenou. Tradičně se nosí červené sárí nebo je nevěsta zabalená do moderní lenghy.
Červená barva, je-li zdobena zlatými vzory a výšivkami, je symbolem oddanosti nevěsty manželovi a jejich manželství a také známkou plodnosti pro plození dětí.
V poslední době se nevěsty staly kreativnějšími ve svém tradičním oblečení a staly se odvážnějšími ve výběru barev, nosí modré, jasně žluté a různé odstíny pastelů. Všechny jsou samozřejmě stejně odvážně zdobené vzory a výšivkami ze zlata.
Je také tradicí, že strýc z matčiny strany přináší svatební šaty pro matky nevěsty a ženicha. Toto je známé jako Mayra.
Sangeet A Mehendi Obřady Indických Svateb
Vyslovené sun-geeth a Men-dee
Obřad Sangeet zahrnuje rodinu a přátele páru. Všichni se sejdou, aby se mohli lépe poznat. Tento obřad se obvykle koná v domě nevěsty.
Během této doby se odehrává rituál Mehendi. Dojde k tomu, že nevěsta a členové její rodiny nanesou hennu na ruce a nohy nevěsty. Věří se, že henna podporuje plodnost a odstraňuje všechny zlé duchy, kteří by chtěli páru ublížit.
Symbol síly nevěsty a vztahu její budoucí tchyně má také hodně společného s barvou henny. Čím silnější a jasnější bude barva henny při sušení, tím lepší bude jejich vztah.
Den Svatby
Ženich a jeho svatební party mají v den svatby páru velkolepý vstup. Vystupuje pod jménem Baraat nebo vara yatr v závislosti na regionu. Ženich se sveze na dobře vyzdobeném koni, autě nebo dokonce slonovi. Jeho hosté ho následují v procesí k jeho velkolepému vstupu. Když vejdou, vítají je hosté nevěsty, kteří by už čekali.
Po příchodu ženicha vstupuje svatební hostina. Odhalení nevěsty je v tuto chvíli velmi očekávané. Nevěstu na svatbu vodí její bratři nebo strýcové. Poté je vydána svým otcem.